Wczoraj po godzinie 21:00 doszło do dachowania pojazdu na terenie gm. Szczawin Kościelny w miejscowości Waliszew. 43-letni mężczyzna chcąc odebrać telefon komórkowy stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu doprowadzając do dachowania pojazdu który zatrzymał się na drzewie. Mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile.
Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie na „podwójnym gazie” grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.
- Przypominamy! Telefon komórkowy w ręku kierowcy stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prowadzenia samochodu wysyłanie wiadomości sms, czy sprawdzanie poczty elektronicznej, może doprowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji na drodze. Rozmowy telefoniczne podczas kierowania pojazdem dekoncentrują kierowcę i odciągają jego uwagę. Prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy w czasie kierowania pojazdem, jest niedopuszczalne, chyba że korzystamy z zestawu głośnomówiącego - podkreśla asp. Żaneta Kołodziejska z KPP Gostynin.
Za prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy w trakcie kierowania samochodem policjant ma prawo nałożyć karę w postaci 200 zł grzywny oraz 5 punktów karnych.
Komentarze (6)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
10 dni temu | ocena +0 / -0
ADIXX115
ZERO MYŚLENIA !!! PIŁEŚ ? NIE ODBIERAJ TELEFONU !!
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
3 miesiące temu | ocena +1 / -1
bezsilność
Ręce opadają dwa razy....dziś rano ok g7 na ul.oporowskiej obok ogródków działkowych zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych by przepuścić pieszego z psem, a tu obok z impetem szary chyba ford lub inny, z bagażnikiem na dachu wyminął mnie tuz przed przejściem ,...oboje staliśmy jak wryci w ziemię , ja w aucie pieszy z psem przy krawężniku , poznałem kierowce i auto , zatrzymał się na parkingu biedronki , palił już papierosa trzymając go w pomalowanych pazurach każdy na inny kolor, na zwrócenie uwagi usłyszałem ...śpieszyłam się .... drugi raz opadły ręce , czy można było coś więcej uczynić ..?
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
3 miesiące temu | ocena +5 / -3
Masiakra
Przed "który" Panie Autorze stawia się PRZECINEK - chyba, że nie uczyli :) I drugi temat - KCI - Kutnowskie czy nie ??? Bo Szczawin to tak troszkę daleko od Kutna... No chyba, że sensacja najważniejsza...
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
3 miesiące temu | ocena +2 / -0
Maciek
Po pierwsze primo, nie zawsze. Po drugie primo, tekst jest naprawdę napisany po polsku (co teraz stanowi rzadkość). Zatem moja sugestia, by się nie dopierniczać...
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
3 miesiące temu | ocena +0 / -1
Logika
Jak się pisze "primo" to nie ma sensu pisać "po pierwsze" bo to jedno i to samo. Wychodzi więc masło maślane. Ponadto jak się pisze po drugie, to nie "primo" tylko "secundo" bo to przecież jest odliczanie. To tak jakbyś napisał: "{o pierwsze bla bla bla i po pierwsze sra ta ta..." I "tertio" - jak już już się czepiać to z sensem...
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
3 miesiące temu | ocena +2 / -1
leon
Stary a głupi.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń